Łomża i jej atrakcje

Atrakcje

Łomża znajduje się w województwie podlaskim, sto pięćdziesiąt kilometrów od Warszawy w kierunku północno-wschodnim oraz osiemdziesiąt kilometrów od Białegostoku. Nie jest trudno do niej dotrzeć, a osoby, które znajdą się w niej pierwszy raz będą zauroczone otoczeniem, które przywodzi na myśl odległą, niezwykłą przeszłość.

Stary Rynek i Muzeum Północne

Pierwsza atrakcja turystyczna, ale i przyjemna dla mieszkańców miasta to rynek, który zachwyca kolorowymi fasadami i placem, na którym odbywają się nie raz przyjemne festyny lub inne imprezy plenerowe. Stary Rynek jest niekwestionowaną wizytówką miasta, które powstało już w dziesiątym wieku. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Muzeum Północne, które powstało ponad sześćdziesiąt lat temu i dzięki ogromnej wierności tradycji oddaje w całości atmosferę dawnej Łomży. Atrakcje Łomży nie kończą się na tych dwóch – jest ich o wiele więcej, wystarczy odrobinę poszukać.

Twierdza Łomża

Obiekt ten jest dosyć mało znany, ale wyjątkowy. Pięć fortów składających się na pełny kompleks jest zupełnie porośniętych okoliczną roślinnością, dzięki czemu wrażenie po wejściu na jego teren zdecydowanie rośnie. Otaczający twierdzę teren pozwala głęboko odetchnąć i rzucić się w wir wspomnień – nie tylko tych związanych z przeszłością Łomży i jej otoczenia, ale również osobistych, które natchnione okolicą mogą zadziałać jak balsam dla duszy. Warto przyjechać tu i sprawdzić, czy atmosfera Łomży nada naszemu nastrojowi delikatną, przyjemną nutę. To naprawdę niedaleko.