Łomża i klasztor

Atrakcje

Łomża swoje miejskie prawa otrzymała w 1416 roku i od tej pory jest miastem. Jednakże powstała już w dziesiątym wieku i to na poprzedniej wiosce, przez co niektóre jej zabudowania są naprawdę stare i warte zobaczenia po to, aby z przyjemnością zatopić się w historii. Jeżeli inne budynki zostały wybudowane znacznie później – tak jak Klasztor Kapucynów w prowincji warszawskiej – to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w trakcie zwiedzania zahaczyć i o nie. Wspomniany klasztor został wybudowany w osiemnastym wieków, a więc około ośmiuset lat od powstania Łomży, ale mimo to budzi w duszy historię.

Klasztor braci kapucynów

Atrakcje zabytkowe w Łomży oczywiście są, ale nie tylko one przyciągają turystów. Stosunkowo nowy jak na możliwości świata klasztor zbudowany został jednak w taki sposób, że i tak wchodząc do niego możemy swobodnie myślami przenieść się w czasy jego świetności. Barokowy styl wnętrza jest nienachalny, mimo że sama nazwa stylu jest dosyć zobowiązująca. Ci, którzy tworzyli jednak klasztor skupili się na kunszcie, który zaowocował niezwykłymi, precyzyjnie wykonanymi ozdobami, które doskonale wprowadzają zwiedzających w świat baroku – stanowczo, ale delikatnie.

Port Łomża

Jeżeli mamy jednak ochotę na spędzenie czasu na świeżym powietrzu warto, abyśmy wybrali się do Portu Łomża, który zapewni nam ogromną porcję relaksu okraszonego niezwykłą ciszą i spokojem, którego tak bardzo potrzebujemy na co dzień. Jeżeli nabierzemy już sił warto skorzystać z możliwości rejsu niewielkim statkiem lub, jeszcze mniejszym, kajakiem.