Położenie Łomży i jej atrakcje

Atrakcje

Miasto Łomża powstało na miejscu Starej Łomży w wieku dziesiątym, ale prawa miejsce dostałą dopiero na początku piętnastego wieku. Jej architektura i przestrzeń, którą oferuje są niezwykle interesujące szczególnie dla osób, które znajdą się w niej po raz pierwszy.

Jak dojechać?

Łomża jest miastem położonym w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Jest oddalona o około sto pięćdziesiąt kilometrów od Warszawy i około osiemdziesiąt kilometrów na zachód od Białegostoku. Leży nad rzeką Narwią i jest jednym z głównych ośrodków gospodarczych, edukacyjnych i kulturowych górnego Mazowsza.

Najciekawsze miejsca

Będąc w Łomży należy zapewnić sobie atrakcje, które pozwolą zobaczyć jak najwięcej otoczenia. Pierwszym punktem programu powinna być Katedra Świętego Michała Archanioła, która według zwiedzających jest najładniej zabudowanym miejsca w całej Łomży. Kolejną interesującą przestrzenią jest Port Łomżyński, który zachwyca nie tylko zabudową, ale również ciszą i spokojem, które pozwalają na szczególnie przyjemny relaks. Jeżeli spacer nam się znuży można wybrać się na rejs statkiem lub na bardziej aktywny kajak. Smaczkiem dla zwiedzających jest ławeczka Hanki Bielickiej, gdzie można zrobić sobie zdjęcie z jej uśmiechniętą postacią siedzącą na rzeczonej ławeczce. Jeżeli tylko dopisze nam pogoda spędzimy w Łomży naprawdę miłe chwile – jeśli spadnie zaś deszcz warto zamknąć się w Muzeum Północno-Mazowieckim, gdzie cofniemy się w czasie i dowiemy o kilku interesujących ciekawostkach.