Jak lepiej zaplanować miejsce pracy?

Inne

Zorganizowanie miejsca pracy to będzie jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli chcemy sobie zagwarantować dobrą kondycję fizyczną, a także psychiczną. Zauważmy, że to, w jaki sposób będziemy siedzieć przy biurku, będzie determinować nasze zadowolenie, a także wytrzymałość. W końcu przebywanie w tej samej pozycji nawet przez dwie godziny już będzie odkładać się na naszym kręgosłupie. Nie bez powodu, więc specjaliści, dzięki którym ergonomia pracy biurowej jest ulepszona, zalecają na przykład robienie co godzinę przerwy i rozprostowanie kości. Sprawdza się nawet zwykłe poruszanie głową w prawą stronę i w przeciwną lub wykonywanie ruchów okrężnych.

Dlaczego warto mieć wygodne krzesło i biurko?

Niejednokrotnie niestety nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powinniśmy zainwestować w wygodne biurko i krzesło. Bardzo ważny będzie też odpowiedniej wielkości monitor. Musimy zwracać uwagę na te kwestie, ponieważ ostatecznie będą one generować większą wygodę. Bardzo interesującym zjawiskiem jest właśnie uświadamianie w firmach pracowników wyższego i niższego szczebla w zakresie ergonomii stanowiska pracy. Na takich szkoleniach pracownicy mogą się dowiedzieć, więc wielu interesujących rzeczy dotyczących na przykład tego, na jakiej wysokości powinno być ustawione krzesło względem blatu biurka. Będzie to mieć też kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o kąt zgięcia nóg. Zauważmy, że wtedy krew w kończynach będzie inaczej krążyć, co też wpływa na kondycję naszego organizmu.

Sprawdź: wellbeingpolska.pl

Jak ergonomia pracy biurowej jest planowana przez specjalistów?

Naturalnie takie szkolenia będą bardzo ważne, ale czasami będziemy musieli także zatrudnić fachowca lub nawet kilku do tego, aby przygotowali wszystkim pracownikom miejsca pracy. Wszystko zależy od tego, ile osób jest zatrudnionych w naszej firmie. Na szczęście tacy specjaliści doskonale wiedzą, jak zreorganizować stanowiska pracy, a dodatkowo mogą też oczywiście przeprowadzić szkolenie w firmie, czy też online. Najważniejsze zawsze jest jeszcze dodatkowe zweryfikowanie ergonomii, a przy przydać mogą się także regularne audyty.