Gdzie można sprzedać własnoręcznie wykonaną biżuterię?

Inne

Wytwory handmade doceniane są głównie z uwagi na trud pracy, jaki musi włożyć artysta, ale również ich unikalność. Nie da się przecież zrobić dwóch takich samych par kolczyków, czy pomalować identycznie dwóch wazonów. Czynnik ludzki dodaje wartości takim produktom i sprawia, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Własnoręcznie robiona biżuteria wybierana jest przez kobiety na całym świecie. Jak sprzedawać takie wyroby i gdzie szukać potencjalnych klientek zainteresowanych ich zakupem? Podpowiadamy.

Hurtownia biżuterii srebrnej – skarbnica elementów biżuteryjnych

Przy samodzielnej produkcji biżuterii warto korzystać z elementów wykonanych z metali szlachetnych, takich jak srebro i złoto, ponieważ są trwałe, eleganckie, nie reagują z wodą i zwykle nie uczulają. Każda hurtownia biżuterii srebrnej oferuje bogaty asortyment takich dodatków, które można kupić po okazyjnych cenach. Kupując w większych ilościach, każdy klient może negocjować lepsze warunki. W produkcji biżuterii wykorzystuje się jednak wiele różnych materiałów, również nici, włóczki, skóry naturalne i ekologiczne, szkło, drewno, czy pozostałe metale. Warto szukać dostawców oferujących bogaty wybór i najlepsze ceny na lokalnym rynku. Być może uda się znaleźć firmę oferującą takie rzeczy online.

Butiki, sklepy z prezentami i jarmarki

Dzisiaj większość osób produkujących własnoręcznie biżuterię, próbuje ją sprzedawać przede wszystkim przez Internet. Wynika to z możliwości dotarcia do jak największej liczby klientów, którzy potencjalnie mogą zainteresować się zakupem. Poza sprzedażą online, warto szukać odbiorców swoich wyrobów również w innych miejscach. Biżuteria handmade jest często oferowana w butikach z odzieżą, ale również niewielkich sklepach z prezentami i dodatkami. Ciekawym rozwiązaniem jest też sprzedaż na jarmarkach i festynach. W ten sposób można też nawiązać wiele cennych kontaktów z osobami, które pośredniczą w sprzedaży takich towarów oraz sklepikarzami, czy osobami prywatnymi ceniącymi własnoręczne wyroby biżuteryjne.