Medycyna estetyczna – korekta nosa

Inne

Nie każdy z nas rodzi się idealny. Ludziom od zawsze towarzyszą kompleksy, porównywanie się do innych oraz chęć bycia nieskazitelnym.

Jak radzi sobie współczesna medycyna?

Współczesna medycyna estetyczna potrafi poradzić sobie z różnymi mankamentami ciała. Jedną z części ciała na której najbardziej nam zależy jest twarz. Jest ona naszą wizytówką. Czasami pokrywają ją blizny, które są skutkiem przebytych chorób, a czasami po prostu rodzimy się z widoczną wadą.

Jednym z zabiegów którym często się poddajemy jest korekta nosa. Zdeformowany bądź krzywy nos zmienia charakter twarzy, a czasem nawet utrudnia oddychanie. Zabieg polega na korekcji części kostnej, chrzęstnej lub obu części nosa. Korekta nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, często potrzebny jest jednodniowy pobyt w klinice. Efekt zabiegu możemy zobaczyć w ciągu 12 miesięcy.

Ogromne możliwości?

W dzisiejszych czasach medycyna niesie za sobą duże możliwości. Warto z nich skorzystać. Jeśli będziemy zadowoleni z własnego wyglądu, zwiększy nam się pewność siebie oraz poczucie własnej wartości .

Operacja plastyczna nosa jest dziś wykonywana niezwykle często, dlatego gdyż zabieg ten stał się bardzo popularny na całym świecie. Coraz więcej osób pragnie pozbyć się mankamentów, które sprawiają, iż nie czują się zbyt pewni siebie. Wada nosa i jego nieestetyczny wygląd mogą znacznie uprzykrzyć życie. To właśnie, dlatego zabiegi korekty nosa przeprowadzane są w gabinetach medycyny estetycznej na szeroką skalę. Taka operacja nie jest zbyt poważna, ale oczywiście należy się do niej odpowiednio przygotować jak też zastosować do zaleceń pooperacyjnych. Poprawa wyglądu wpływa na poprawę samopoczucia, samooceny, a także własnej wartości.