Które akcesoria do spania warto wybrać dla maluszka?

Inne

Noworodek jest zawsze prawdziwą rewolucją w życiu rodziców, którzy chcą zapewnić mu maksymalny poziom wygody i komfortu, jak również zadbać o jego zdrowie i właściwy rozwój. Dlatego gotowi są zapłacić wiele za gadżety i akcesoria, które mają poprawić jakość życia dziecka. Nie warto jednak popadać w szał zakupów, ponieważ okres ten nie trwa zbyt długo, a dla niektórych dzieci na przykład rożek dla dzieci jest za ciasny i nie chcą spędzać w nim czasu, podczas gdy inne zasypiają w momencie jego założenia. Jakie akcesoria można znaleźć w sklepach i które z nich rodzice polecają najbardziej? Podpowiadamy.

Rożek dla dziecka – funkcjonalny i ładny

Rożki dziecięce zyskały na popularności kilka lat temu i dzisiaj prawie wszyscy młodzi rodzice decydują się na ich zakup. Nie można się dziwić, ponieważ rożki nie są drogie, można je uszyć samodzielnie z wybranych przez siebie materiałów, a jednocześnie zapewniają dziecku bardzo ciasną pozycję ciała, przypominającą tą z łona mamy. Dlatego przez pierwsze dni życia noworodki doskonale czują się właśnie w rożkach. Jest to jednak gadżet na krótko, ponieważ dzieci szybko zaczynają dążyć do swobody i są ciekawe świata.

Pozostałe akcesoria do spania

Obecnym hitem są tak zwane kosze Mojżesza, które posiadają rączki, dzięki czemu można je bardzo wygodnie przenosić. Kosz można również ustawić obok łóżka rodziców w ich sypialni. Niestety również jest to gadżet na krótki czas, ponieważ dziecko szybko rośnie i kosz staje się dla niego za mały. Wspaniała propozycja to kokon, który można położyć na swoim łóżku, w łóżeczku dziecięcym, na dywanie, czy na kanapie. Ogranicza bowiem możliwość dziecka do poruszania się po całej powierzchni podłoża, a jednocześnie jest mięciutki i bardzo wygodny. Zapewnia komfort cieplny i pięknie wygląda. Kokony występują w rozmaitych rozmiarach i kolorach. Dzieci nie śpią na poduszkach, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości prześcieradło i lekką kołderkę lub kocyk, aby zapewnić im wygodę. Latem wystarczy przykrycie lekką bambusową pieluszką.