Płyty z poliwęglanu – czy tylko na konstrukcję?

Inne

Nowoczesne, wysokiej jakości płyty z poliwęglanu na stałe zadomowiły się na dzisiejszych placach budowy. Są one doceniane przez architektów głównie za swoje wyjątkowe właściwości, stanowiące doskonałe połączenie walorów estetycznych oraz ponadprzeciętnej trwałości. Poliwęglan stanowi tworzywo bardzo plastyczne i łatwe w modyfikacji, stąd szeroki wybór jego rozmaitych wariantów – można odszukać wykonane z niego panele w różnych kolorach, często też ze zmienioną fakturą, w celu uzyskania większego połysku, lub przeciwnie, zamglenia materiału.

Inne zastosowania dla płyty z poliwęglanu!

Chociaż może się to okazać dość kontrowersyjnym stwierdzeniem, to płyty z poliwęglanu zmarnowałyby swój pełen potencjał, gdyby pozostały materiałem ekskluzywnym dla branży budowlanej. Okazuje się, że wystarczy odrobina kreatywności, ich dodatkowe zastosowania znajdą się same. Nie bez powodu poliwęglan uznawany jest za jedno z najlepszych tworzyw do konstrukcji billboardów, paneli reklamowych, różnorodnych szyldów i plansz wystawienniczych.

Płyty z poliwęglanu jako element wystroju wnętrz – czy to dobry pomysł?

Płyty z poliwęglanu są niezwykle trwałe – to fakt. Nie można jednak zapomnieć o ich interesującym wyglądzie, niskiej cenie, a także bardzo prostej modyfikacji! Przy pomocy wyrobów z tego tworzywa można stylowo i tanio przyozdobić swój dom oraz ogród, gdyż są one wykorzystywane, między innymi, jako ramy do zdjęć i plakatów, świetliki, poszycia ścian, wykończenie płotków działkowych. Decydując się na poliwęglan, otwieramy przed sobą wiele możliwości. Z produkty z tego materiału zapłacimy naprawdę niewiele, a ich wygląd nie odstaje od standardowego szkła czy ceramiki.