W jakim celu przeprowadza się skanowanie 3d?

Inne

Inżynieria odwrotna jest procesem z niezwykłym potencjałem, który pozwala na odtwarzanie przedmiotów, których już nie da się naprawić. Dzięki niemu można tworzyć nowe przedmioty na podstawie analizy starych, dlatego też procesy związane z udoskonalaniem sprzętów mogą być coraz bardziej sprawne. Skanowanie 3d to pierwsza czynność potrzebna do wydrukowania modelu w 3d.

Jak wygląda proces skanowania 3d?

Każdy przedmiot, który ma zostać powielony, musi zostać w pierwszej kolejności zeskanowany przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Stworzone do tego celu skanery działają z ogromną precyzją, dlatego też modele wytwarzane w tego rodzaju procesach są niezwykle wiernie odtwarzane. Skanowanie 3d kończy się otrzymaniem modelu 3d w programie komputerowym służącym do dalszej obróbki. W profesjonalnie do tego stworzonych programach dokonuje się ostatecznych zmian, które potrzebne są do otrzymania wymaganego przez klienta produktu.

Skanowanie 3d jako pierwszy krok do drukowania przestrzennego

Drukowanie przestrzenne produktów z dnia na dzień nabiera tempa i zaczyna być procesem, którym interesuje się coraz więcej ludzi. Skanowanie 3d to jedynie pierwszy krok do wydrukowania części zamiennych, narzędzi do kontroli jakości, czy też do wszelkiego rodzaju uchwytów i modeli z tworzyw sztucznych. Jest to proces, który zajmuje coraz mniej czasu. W rzeczywistości częściej lepszym pomysłem jest zamówienie części zamiennej produkowanej w takim procesie, niż zamówienie jej u producenta – czas oczekiwania jest znacznie krótszy, a w dzisiejszych czasach to właśnie to jest głównym kryterium, na które zwraca uwagę klient.