Kamień ogrodowy i jego zastosowania

Inne

Wiele osób zastanawia się, jak może poprawić wygląd swojego ogrodu. Starając poprawić estetykę w ogrodzie, przesadza się kwiatki, zmienia się kompozycje, a czasem nawet całkowicie zmienia się wszystkie rośliny, które się miało, na całkowicie inne. Jednak nie każdy zwraca uwagę na jeden bardzo ważny aspekt ogrodów, a mianowicie to, jak kwiaty i kamień ogrodowy komponują się ze sobą. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego kamienia, żeby potem dobrze się on komponował z kwiatami w ogrodzie.

Jaki kamień ogrodowy powinniśmy wybrać do ogrodu?

Jeśli posiadamy duży ogród, na pewno będziemy chcieli zrobić ścieżki, którymi będzie można spacerować. W takim wypadku powinniśmy wybrać kamień, który jest bardzo mocno mały. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj grys, który dzięki temu, że jest bardzo mały, szybko ubija się i nie osuwa, co powoduje, że ścieżka staje się bardzo szybko twarda i ładna. Dobierając kamień do roślin, powinniśmy najpierw zwrócić uwagę na to, czy w nasz ogród ma więcej ciemnych barw i czy jest w nim dużo światła, czy może raczej słońce zasłaniają drzewa. Jeśli do naszego ogrodu pada dużo światła i przeważają w nim jasne barwy, wtedy powinniśmy dobrać jasny kamień.

Zapraszamy na: https://www.gardenpartner.pl/

Jak kamień do ogrodu może wpłynąć na rośliny?

Kamień ogrodowy może wywierać pozytywne działanie na rośliny, ale niestety działa to też w drugą stronę i może on przynieść negatywne efekty. Niektóre kamienie ze względu na swoją budowę fizykochemiczną mogą np. zakwasić ziemię, co przełoży się bardzo szybko na rozwijanie się roślin w naszym ogrodzie. Przykładem kamienia, który może pozytywnie wpłynąć na ziemię, jest marmur, który jest wapieniem, przez co ziemia, na której będzie się znajdował, też nabierze cech ziemi wapiennej. Dlatego kupując kamień, którym będziemy wykładać nasz ogród, warto, jest sprawdzić, czy nie wpłynie on negatywnie na rośliny, które hodujemy w ogrodzie. Nie warto, jest ryzykować zdrowia roślin dla ładnego wyglądu ogrodu, dlatego, zanim kupimy kamień, zapytajmy się specjalisty, albo sprawdźmy w internecie informacje na jego temat.