Kiedy wykonujemy wymianę biodra?

Inne

Wymiana stawu biodrowego jest bardzo częstym zabiegiem ortopedycznym wykonywanym aktualnie w Polsce. Osoby decydujące się na tego rodzaju procedury mogą w ten sposób bardzo skutecznie rozwiązać liczne problemy, do których zalicza się między innymi choroba zwyrodnieniowa lub tez powikłania różnego rodzaju złamań kości biodrowej. Jeszcze jakiś czas temu, tego rodzaju schorzenia prowadziły do niechybnego kalectwa, teraz możliwa jest całościowa wymiana biodra wraz z rekonstrukcja elementów kostnych, co ma kolosalne znaczenie terapeutyczne.

Dlaczego warto wykonać ten zabieg?

Często pacjenci wiele lat meczą się z tego rodzaju dolegliwościami i nie są w stanie skutecznie przemieszczać się bez wykorzystania np. kul albo nawet wózka inwalidzkiego. Nowoczesne zabiegi ortopedyczne pozwalają szybko wymienić staw biodrowy i tym samym doprowadzić do istotnej poprawy klinicznej oraz czynnościowej u tej grupy pacjentów. Istotnie wykazano, że endoproteza biodra przekłada się na wydłużenie życia, głównie ze względu na poprawę mobilności pacjentów oraz unikanie powikłań związanych z przewlekłym unieruchomieniem. Dlatego też warto rozważyć tego rodzaju procedury medyczne już dzisiaj.

W jaki sposób realizowane są tego rodzaju zabiegi?

Przede wszystkim, są one wykonywane najczęściej w znieczuleniu przewodowym – najczęściej podpajęczynówkowym. Dzięki temu, możliwe jest operowanie pacjentów w nawet bardzo zaawansowanym wieku – niezależnie od chorób towarzyszących. Sam zabieg trwa trochę czasu, jest jednak niebolesny i pozwala bardzo szybko stanąć na nogi i rozpocząć poruszanie się. Warto mieć to na uwadze i skorzystać już dzisiaj.