Jakie suplementy dla psa warto wybrać?

Inne

Większość właścicieli bardzo dba o swoje psy i zależy im na ich jak najlepszej formie i sprawności. Psi przyjaciele często towarzyszą nam przez całe swoje życie, dlatego warto zadbać o ich kondycję. W drogeriach i sklepach zoologicznych jakiś czas temu pojawiły się suplementy dla psa, które mają wspierać organizm zwierzęcia i zwalczać wszelkie niedobory. Weterynarze chętnie polecają takie środki w przypadku starszych psów, u których pojawiają się już wyraźne oznaki starzenia. Poza tym, bywa, że u zwierzęcia dochodzi do niedoborów, które skutkują właśnie brakiem kondycji, gorszym wzrokiem, czy też apetytem.

Różne rodzaje suplementów dla psów

Na rynku stale pojawiają się nowe suplementy dla psa i wiele osób jest zagubionych, kiedy mają podjąć właściwą decyzję. Przede wszystkim, w takiej sytuacji najlepiej jest poradzić się lekarza weterynarii, ponieważ ten może sprawdzić za pomocą badania krwi, na jakie niedobory witamin i minerałów zwierzę cierpi i co może być dla niego wskazane. Coraz częściej pojawiają się suplementy dla psa w formie kompleksów witaminowych. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie dla wszystkich zwierząt. Lepiej nie podawać ich zbyt długo na własną rękę, jeżeli zwierzę cierpi a jakąś chorobę.

Co poza suplementami?

Oczywiście, suplementacja to nie wszystko. Bardzo ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta czworonoga. Najlepiej podawać psu suchy pokarm przeznaczony dla jego rasy w odpowiednich ilościach. Zwierzęta nie powinny jadać resztek z naszych stołów, ponieważ nie wszystkie te produkty są dla nich bezpieczne.