Czy warto wybrać trawnik z rolki?

Inne

Trawa to podstawa w każdym ogrodzie. Pełni ona nie tylko funkcję dekoracyjną, ale można po niej chodzić, biegać, czy grać w piłkę. Aby móc się cieszyć pięknym i równym trawnikiem, bez dziur, trzeba poświęcić nieco czasu. Zakładanie trawników trwa zazwyczaj kilka tygodni, ponieważ wymaga przygotowania gleby i jej użyźnienia, a następnie wysiewu i podlewania trawnika, aż nie wzrośnie. Powinno się go również w sposób regularny kosić. Istnieje prosta alternatywa dla takiej wysiewanej trawy. Można zdecydować się na trawnik z rolki, który rozkłada się na przygotowanym terenie i którym można cieszyć się od ręki.

Zakładanie trawników z rolki

Taką trawę można rozłożyć samodzielnie lub zdecydować się na pomoc profesjonalistów. Konieczne jest wyrównanie i przygotowanie gleby, a trawnik trzeba rozłożyć maksymalnie w ciągu dwóch dni od jego zakupienia. Warto się do tego przyłożyć, ponieważ w ten sposób można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Najważniejsze jest to, że trawnik z rolki od razu prezentuje się ładnie, jeszcze zanim się ukorzeni. jego minusem jest oczywiście cena, która jest dość wysoka, w stosunku do trawy, którą się wysiewa. Nie ma jednak konieczności dosiewania w trudnych miejscach.

Profesjonalne zakładanie trawników

Wiele firm w sposób profesjonalny zajmuje się procesem zakładania trawników. Warto zdecydować się na takie usługi, jeśli komuś zależy na oszczędności czasu. Profesjonaliści przygotowują grunt, a następnie zajmują się już założeniem pięknego trawnika, który z pewnością zrobi wrażenie na rodzinie i znajomych.