Jak duże znaczenie ma sprzątanie klatek schodowych?

Inne

Prawdopodobnie nie istnieje w dzisiejszych czasach spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa, która nie posiadałaby specjalnie opracowanego regulaminu utrzymania czystości na jej terenie. Największe znaczenie ma oczywiście sprzątanie klatek schodowych, a także zachowanie obszarów zielonych, czyli trawników w należytym porządku i schludności. Bardzo często tego typu usługi świadczą dla spółdzielni specjalizujące się w tym firmy sprzątające. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza że czyste wnętrza bloków to nie tylko komfort dla ich mieszkańców, ale również wizytówka całego budynku.

Jakie usługi obejmuje sprzątanie klatek schodowych?

Warto skorzystać z oferowanych przez różne firmy sprzątające usług, ponieważ gwarantują one najwyższą jakość, rzetelną i dokładną pracę oraz przystępne ceny. Co więcej, większość tego typu przedsiębiorstw dysponuje własnymi środkami czystości. Nie trzeba się więc martwić o ich zapewnienie. Sprzątanie klatek schodowych prowadzone jest przez wyspecjalizowanych w swoim fachu pracowników, którzy są w stanie wyczyścić nawet najbardziej wymagające powierzchnie. Najczęściej w ich ofercie znajduje się: odkurzanie i zmywanie klatek schodowych, usuwanie brudu z drzwi i szyb, znajdujących się w gablotach ogłoszeniowych, oczyszczanie parapetów, grzejników i balustrad, mycie okien wewnątrz bloków, prowadzenie prac porządkowych na terenie pralni, suszarni oraz hal garażowych, zamiatanie piwnic oraz wiele innych profesjonalnych usług sprzątających.

Sprzątanie klatek schodowych – co kształtuje cenę usługi?

Całkowity koszt, jaki należy ponieść za sprzątanie klatek schodowych, zależy przede wszystkim od powierzchni określonego obiektu, stopnia i rodzaju zabrudzeń, konieczności zakupu specjalistycznych środków czyszczących, pory roku, samej częstotliwości prowadzenia prac porządkowych, a także zakresu oferowanych czynności. Jak pokazują statystyki, najwyższe ceny za tego typu usługi trzeba ponieść w województwie mazowieckim, zwłaszcza w stolicy kraju, Warszawie. Natomiast średnia cena w całej Polsce znajduje się w okolicach 2,20 zł/m2.