Breaking News

Inwestycje w Łomży na 2019 rok

Inwestycje Łomża

Ekipy budowlane i remontowe będą 2019 miały pełne ręce roboty. W Łomży, oprócz tych już trwających prac, rozpocznie się również wiele kluczowych dla mieszkańców inwestycji.

Inwestycje w Łomży na 2019 rok

Co roku w Łomży można zgłaszać do końca czerwca propozycje na rozplanowanie do budżetu obywatelskiego. Prezydent miasta planuje na ten cel nie mniej niż 2 mln zł, w tym 100 tys. zł na inicjatywy dotyczące młodzieży. Większość propozycji dotyczy głównie budowy dróg, ścieżek rowerowych, miejsc postojowych i chodników. Głosowanie odbędzie się w dniach 18 września – 4 października.

Łomża z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Miasto staje się innowacyjne i coraz bardziej nowoczesne. Władze miejskie coraz częściej dostrzegają potrzeby mieszkańców. I dlatego w mieście powstają nowe miejsca pracy, mieszkania. A także  ośrodki kultury oraz wszelakie naprawy dróg.

Głównymi inwestycjami w 2019 roku mają być:

Hala Kultury w Łomży

Hala Kultury jest jedną z największych inwestycji, którą chcą zrealizować w najbliższym czasie władze Łomży. Ma powstać obiekt wykorzystywany do różnych działań kulturalnych w mieście, z m.in. wielofunkcyjną salą, przestrzenią wystawową i galeriami sztuki dla młodych twórców.

Przebudowa dróg

Przede wszystkim ma być to przebudowa dróg na ulicy Niemcewicza w Łomży. Remont ulicy Niemcewicza jest bardzo istotny, gdyż przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa dzieci uczęszczających. Do Szkoły Podstawowej nr 10. oraz Publicznych Przedszkoli nr 14 i 15. Również przebudowa drogi odbędzie się na ulicy Spokojnej.

  • Dworzec autobusowy oraz centrum przesiadkowe

Nowe centrum przesiadkowe ma powstać na terenie ok. 3 tys. m kw. Dworzec ma mieć powierzchnię ok. 300 m kw. W sąsiedztwie ma powstać parking na 120 miejsc. Inwestycja ta znajduje się na ulicy Dworcowej, Sikorskiego i Alei Legionów.

Galeria Veneda w Łomży zostanie przebudowana

W galerii ma dodatkowo powstać nowoczesne, wielosalowe kino. A także nowe sklepy, których jeszcze nie ma na lokalnym rynku.

Budowa Mieszkanie Plus

Jest to inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus. Ta inwestycja realizowana jest na zasadach rynkowych. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami.

Veranda Park

To kameralny kompleks pięciu apartamentowców położonych tuż obok miejskiego parku. W każdym budynku znajdą się 24 komfortowe apartamenty posiadające optymalną funkcjonalność pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *